Sosyal medyada çile çeken ünlüler


AMY’NİN ÖLÜMÜ ONLARI GERDİ!

 

 

 

Geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren 27 yaşındaki Amy Winehouse’un ölümünün ardından yapılan yorumlar gündem yarattı. Yonca Evcimik’in Twitter’da yaptığı “Su testisi su yolunda kırıldı” yorumu ve Sertab Erener’in bir televizyon programında “Sadece yetenek değil, zeka da lazım. Kendisini böyle harcamış olması büyük bir değerin kaybolmuş olması anlamına geliyor” şeklindeki yorumları, sosyal medyada büyük tepki topladı.

 

 

 

 

 

TECAVÜZÜ Tİ’YE ALDI, ORTAM KARIŞTI

 

 

 

Şarkıcı Mazhar Alanson’un, geçen yıl Siirt’te tecavüze uğrayan çocukları kastederek Twitter’da yaptığı ironi büyük yankı uyandırdı.

 

 

 

Alanson sayfasında; “23 Nisan şenlikleri Siirt’te yapılsın”, “Siirt’e giderseniz yere para düşürürseniz sakın eğilip de almayın. Giden mal olsun, yeter ki cana zarar gelmesin”, “Siirt’te doğum evlerinin önündeki güvenlik artırılmalı” şeklinde mesajlar yazdı.

 

 

 

Gelen tepkilerin şiddeti Alanson’a geri adım attırmayınca durumu savunmak eşi Biricik Suden’e düştü. Suden, “Mazhar ironi yaptı. Küçük çocuklara nasıl tecavüz edildiyse bir benzeri Mazhar’a yapılıyor” diye yazdı.

 

 

 

 

 

 

 

HAYIR İÇİN UĞRAŞTI HERKES REKLAM SANDI!

 

 

 

Hayvanlar için her yere su dolu kaplar bırakan ve bu konuda çevresine çağrıda bulunan Oyuncu Tuba Ünsal, Twitter’da reklam yapmakla suçlanınca neye uğradığını şaşırdı.

 

POPOMUZU MU AÇALIM?

 

 

 

Kendisini hedef alanlara öfkelenen Ünsal, Twitter hesabından veryansın etti. Ünsal, “Korkunç insanlarız, yardım linki verirsin ‘Reklam yapıyor’ derler; ‘Kediye köpeğe telef olmasın diye su verelim’ dersin, ‘İnsanlar aç!’ derler. Peki ağzımızı açmayalım, sadece popo açıp poz verelim, olur mu? İnsan olalım, kalbimize merhamet koyalım” diye yazınca bu kez destek mesajları aldı.

 

 

 

 

 

KİTABINI ELEŞTİREN HERKESE YANIT VERDİ

 

Elif Şafak’ın ‘İskender’ adlı kitabının kapağındaki erkek görünümlü fotoğrafı, ‘promosyonun abartılı şekli’ olduğu eleştirisiyle karşılanmıştı. Şafak, tartışmalara yol açan kitabın kapağı ile ilgili Facebook sayfasında “İskender’in kapağında okurları bir sürpriz bekliyor. Ama kitabın kapağının nedenini anlamak için kitabı okumak lazım. Romandaki İskender, etrafındakileri kıran bir erkek” diye yazmıştı.

 

 

 

BİR YAZI YAZDI….

 

 

 

 

 

Ünlü piyanist Fazıl Say’ın geçtiğimiz yaz, Facebook’ta yaptığı “Türk halkının arabesk yavşaklığından utanıyorum” yorumu geniş yankı buldu. Bu yorum yüzünden Say’ın başı çok ağrıdı.About this entry